Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 209 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Kilka fragmentów video z wesela.

środa, 18 marca 2009 18:46


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Z Wojtkiem Gąsowskim na wspólnej imprezie.

sobota, 06 grudnia 2008 10:35

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Propozycje zabaw i konkursów w czasie wesela i oczepin.

wtorek, 08 lipca 2008 18:53

Oczepiny:
-podziękowanie pary młodej rodzicom ( ze specjalną dedykacją wspólny taniec przy piosence „Cudownych rodziców mam” lub innej, do wyboru:"Dla Rodziców" - Cliver, "Kochani moi rodzice" - Bernadeta Kowalska, "Walc dla rodziców" - Bayer Full.),
-rzucanie welonu i muchy – wybór nowej pary młodej ( pierwszy wspólny taniec nowych młodych po wcześniejszych oświadczynach).


Gry i zabawy do wyboru:
- wróżba – młodzi siedzą tyłem do siebie na znak odwracają głowy do siebie, jeśli ich twarze się spotkają pierwszą pociechą będzie chłopak, jeśli nie, dziewczynka;
- kolanko – pan młody musi odszukać wśród kilku pań swoją ukochaną i odwrotnie;
- wałek – panie i panowie stoją naprzeciwko siebie w dwóch rzędach, bez pomocy rąk przekazują sobie kolejno wałek do ciasta – skala trudności rośnie;
- taniec wokół krzesełek, – kto nie zdąży na sygnał zająć krzesełka odpada z gry ( krzeseł jest mniej niż uczestników);
- taniec z figurami – 6-8 par tańczy np. tango i wykonuje polecenia prowadzącego, chodzi o to, aby stanowiąc cały czas parę wykonać figurę taką, aby np. parkietu dotykała jedna noga i dwie dłonie.
- dziki zachód - podobnie jak przy zabawie z krzesełkami tylko zamiast krzesełek są Panowie, a w kółeczku same Panie(o 1 więcej niż Panów). Gdy muzyka się zatrzymuje Panie muszą wskoczyć na "barana" któremuś z Panów. Która nie zdąży, odpada z gry.
- trzonek do szczotki- śmiałkowie wykonują 10 obrotów wokół trzonka i idą w kierunku butelki oddalonej o kilka metrów, liczy się styl i szybkość;
- zbieranie na wózek – każdy z gości, który chce tańczyć z młodymi musi uiścić opłatę u świadków

inne:
ZABAWA Z KRZESŁAMI
Ten konkurs organizowany jest w kilku wersjach, zasada jest jednak jedna: do konkursu staje kilka osób, lub par, które ustawiają się wokół ustawionych krzeseł. Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż osób biorących udział w konkursie. Przy każdej przerwie w muzyce "zawodnicy" zajmują wolne miejsca, osoba, dla której nie starczy miejsc odpada. Ostatni pozostający na parkiecie wygrywa. Dla utrudnienia (i dla zabawy) tańczą oni z balonem pomiędzy czołami, kiedy muzyka się urywa muszą doprowadzić do pęknięcia balonu (uwaga na głowę!!!) i dopiero wtedy biegną by usiąść na krześle, które ktoś właśnie przesunął na drugi koniec sali. Dla urozmaicenia można w trakcie grania 
krzyknąć "stop", albo "siadamy", wtedy zwykle wszyscy odruchowo rzucają się na 
krzesła, a my spokojnie tłumaczymy, że siadają dopiero, gdy muzyczka przestaje 
grać...
  W zależności od wersji zabawy może ona się odbywać w różny sposób np.:
- Na krześle należy usiąść z osobą lub fantem, który wymieni wodzirej (krawat, kucharka, rajstopy...)
- Przy zabawie z osobą towarzyszącą miejsce musi zająć Para tańcząca.

LABADA
Tą zabawę najczęściej organizuje się w trakcie wesela, ale można spotkać ją w grupie zabaw oczepinowych. Do zabawy dobiera się dowolnie dużą grupę osób płci obojga i ustawia się je na przemian Pan, Pani... w kółku. Następnie pląsając rozpoczyna się taniec w kółko trzymając się za rączki. Wodzirej w trakcie zabawy przerywa, co chwilę taniec i pyta o poszczególne części ciała np. rączki były? na co biorący udział w zabawie odpowiadają stosownie do sytuacji. Po każdym pytaniu następuje zmiana części ciała, za którą biorący udział w zabawie się trzymają.
Uwaga!!! Zabawa raczej dla osób pełnoletnich:)

KONKURS TAŃCA
Do konkursu staje kilka par. Wodzirej prowadzący zabawę często dobiera sobie sędziów w postaci Pary Młodej lub Świadków. W zabawie wygrywa para, która najdłużej wytrwa na parkiecie. 
  W zależności od wersji tej zabawy może ona przybrać formę siłową, lub zręcznościową: 
- w wersji siłowej wodzirej zmusza partnerów do coraz trudniejszych figur, np.: z partnerką na rękach, w przysiadzie, itp. 
- w wersji zręcznościowe tańczącym daje się np. balon, który umieszczany jest między różnymi częściami ciał tańczących. Para, która zgubi balon odpada. 
- inna odmiana wersji zręcznościowej to taniec z marynarką, w którym partnerzy na wybrany znak zamieniają się marynarką. Ostatnia para odpada.

KONKURS TAŃCA Z BALONAMI
Zapraszamy do zabawy pięć par, może być więcej. Rozdajemy panom balony do 
nadmuchania. Pary umieszczaj± balony między sobą na wysokości pępka. Chodzi o to, która para 
pierwsza ściśnie balonik tak żeby pękł, lecz nie wolno przy tym się dotykać (wolno tylko "napierać" na 
partnera), nie wolno opierać się o ścianę, balustradę itp. Zespół gra, dajemy znak do rozpoczęcia zabawy. Wygrywa para, która zdusi balon, proponujemy przed zabaw± żeby baloniki nie były zbyt mocno nadmuchane (trudniej je przebić!).
Zabawa druga.
Zapraszamy więcej par, jeżeli mamy do dyspozycji więcej balonów mogą być wszyscy goście. Każda pani przywiązuje do obu nóg po jednym nadmuchanym balonie. Zabawa polega na tym, aby goście nawzajem, podczas tańca podeptali balony innych. Wygrywa ta para, która zostaje na parkiecie z "kompletem" lub ostatnim balonem.

POCIĄG
Zabawa organizowana jest z reguły tuż przed oczepinami lub w trakcie zabawy weselnej. Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki" następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Wodzirej, co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji Kankana, w Rosji Kazaczoka, w Wiedniu Walca itd. ilość krajów i utworów, zależy tylko od inwencji twórczej wodzireja, no i wytrzymałości gości.

ZAKRĘCONY
Do tej zabawy niezbędny jest kijek np. od szczotki no i kilku odważnych. Zasady zabawy są bardzo proste: należy wypić setkę wódki, przykładając czoło do kijka obiec go 10 razy dookoła, a następnie szybciutko dobiec do oddalonej na drugim końcu sali Pary Młodej, która trzyma nagrodę.

ŚWISTAKI
W tym konkursie niezbędna jest znajomość gwizdania. Uczestnicy dostają do wypicia kieliszek 100 gram, po którego uprzednim opróżnieniu muszą zagwizdać. Zawartością kieliszka powinna być drobno zmielona bułka tarta. Pierwszy, któremu ta sztuka się uda dostaje nagrodę.

ZABAWA W DWA KÓŁKA
Na środku sali tworzymy dwa kółka- panie w środku, a panowie na zewnątrz pań drugie,większe koło. Oczywiście Para Młoda również może uczestniczyć w zabawie. Kółka zaczynają krążyć w przeciwnych kierunkach, w czasie, kiedy gra muzyka. Kiedy muzyka przestanie grać, panie odwracają się do panów i witają się z nimi. Muzyka zaczyna grać i za chwilę znów stop i tak samo kilka razy. Czasami Młoda Para może trafić na siebie, wtedy oczywiście " gorzko, gorzko!"

PROROKOWANIE POTOMSTWA
Prowadzimy zabawę z parą młodych.
Na środku sali stawiamy dwa krzesła oparciami do siebie, na których siadają młodzi, z reguły pani młoda przodem do orkiestry.
Na umówiony znak odwracają głowy w swoją stronę.
Jeżeli młoda patrzy przez prawe ramię będzie chłopiec, przez lewe - dziewczynka, analogicznie Pan młody.
Natomiast, jeżeli odwrócą się - /młoda w lewo, młody w prawo - patrzą na siebie / bliźnięta. I tu zaczyna się zabawa analogicznie jak wcześniej z określeniem płci. Młodzi decydują ile chcą mieć dzieci. Zabawa okraszona odpowiednim do nastroju na sali komentarzem gwarantuje świetną zabawę. 

WYŚCIG CEBULEK
Do zabawy staje pięć osób. Każdej z nich przywiązujemy z tyłu do szlufki na 30-40cm 
odcinku mocnej nitki cebulę, jak największą. Ustawiamy graczy w linii i wyznaczamy dystans, np. 3m. 
Przed zawodnikami ustawimy pudełka, małe, najlepiej po zapałkach. Zabawa polega na tym, 
aby ruchami bioder rozkołysać cebulki, którymi należy dopchać pudełka do mety. 
Zamiast cebuli można użyć marchewek... więcej zabawy i sugestywnych skojarzeń. Żeby było śmieszniej 
można prosić ojców pary młodej, pana młodego
oraz świadka. Zespół komentuje przebieg zabawy w wiadomy sposób.
Nieobowiązkowe: Zwycięzca musi zjeść swoją cebulkę, popijając alkoholem.

BUTELECZKA
Panu młodemu zawiązuje się oczy a na sznureczku (długim do ziemi) uwiązuje się np.: długopis i stawia się przed nim butelkę.. Młoda ma za zadanie tak pokierować młodym, aby trafił do butelki długopisem.. jak już trafi Wodzirej mówi tak: "i tak będzie oto wyglądała noc poślubna"

TANIEC NA LEŻĄCO
Wybiera się ok. 5 chętnych par (może być więcej i nie koniecznie pary jako mąż i żona, mogą być nawet obcy dla siebie ludzie) do konkursu tańca. Dla każdej pary wybierzcie rodzaj muzyki, którą będą tańczyć, każda para osobno, ( czyli ile par tyle odmian muzyki np. walc, rock, samba itd.) sędziami w konkursie są goście, którzy mają zrobić krąg wokół tańczących i w rytm muzyki dopingować tańczących oklaskami, na końcu ogłoście, że taniec odbywał się będzie na kocu!!!! oczywiście w pozycji leżącej! Jedyne, co potrzeba do tej zabawy to stary koc Do pary podchodzi prowadzący kładzie na podłodze kawałek (koca, prześcieradła lub obrusu) i muszą ten taniec, jaki wybrali odtańczyć na leżąco. Potem para młoda obdarowuje zwycięzców butelką wódki.DMUCHANIE W BALONIK
Prosimy np. trzy pary, panie siadają panom na kolanach. Bierzemy trzy baloniki i podłączamy je do wężyka od pompki do dmuchania materacy (to jest właśnie ta inwestycja).Pompki panowie podkładają sobie pod tyłki. Na hasło start gramy muzyczkę, panowie muszą wykonywać określone ruchy mając kobitki na kolanach, aby napompować jak najszybciej balonik, tak żeby pękł. Panie trzymają balonik z wężykiem. Podobno ubaw straszny 

ZGNIATANIE BALONIKA
Zabawa dla min. 5 par. (najlepiej małżeństwa) - 
Akcesoria: Balony w ilości odpowiadającej liczbie par. 2 krzesła, prześcieradło lub cokolwiek na podłogę
Zabawa:
Obydwa krzesełka ustawiamy oparciami do siebie tak, aby pomiędzy oparciami powstał przesmyk szerokości ok. 1m. Gramy jakąś skoczną melodię, podczas której pary trzymając się za ręce przechodzą jedna za drugą między krzesełkami. Zatrzymujemy nagle muzykę a para będąca w danej chwili w przesmyku zostaje potraktowana przez prowadzącego np. tak: Można zapytać się, co będą robić po powrocie do domu. Dowolnymi sposobami skierować rozmowę na "właściwe" tory i wręczyć parze średnio nadmuchany balon (mocno nadmuchane szybko pękają). Teraz mają pokazać jak to będzie w domu, lecz bez użycia rąk, w różnych pozycjach (najlepiej narzuconych przez prowadzącego) tak, aby balon pękł (np. na stojąco ściskany pomiędzy brzuchami). Muzyka towarzyszy uczestnikom aż do pęknięcia balonu. Para, która już "to" robiła odchodzi. 

TANIEC W KÓŁECZKU
Wodzirej zaprasza do tańca w kółeczku tańczymy. Panowie okręcają panie, panowie klękają panie tańczą wokół panów i takie tam.. a żeby było sprawiedliwie to w pewnym momencie wodzirej każe uklęknąć paniom (panie myślą ze teraz panowie będą tańczyć wkoło nich a wodzirej mówi: panowie staja naprzeciwko klęczących pań(muzyka cichnie) tak właśnie panie chciałyby podziękować panom za taniec.

ROZPOZNAWANIE MŁODEJ-MŁODEGO
Zabawa typowo oczepinowa przeznaczona dla Pary Młodej. Po oddaniu welonu i muszki Nowożeńcy mają pokazać czy się dobrze zdążyli poznać w okresie narzeczeństwa. Do konkursu przystępuje para młoda i grupa osób płci obojga. Najpierw sadza się w rzędzie kilka Pań z Panną Młodą w środku a pan młody /z zawiązanymi oczami/ ma ją rozpoznać po wymienionej części ciała. Najczęściej rozpoznaje małżonkę po kolanie, ale zdarzają się przypadki rozpoznawania po nosie, udach, lub biuście. Zabawę powtarza się aż do rozpoznania osoby szukanej 
Po odnalezieniu Panny młodej role się zamieniają Pan Młody siada wśród Panów na krzesełkach, a zadaniem Pani Młodej jest odnalezienie ukrytego małżonka, rozpoznając go po wymienionej części ciała. Najczęściej w tym przypadku tą częścią ciała jest nos, ale zdarzają się przypadki gdzie rozpoznaje Pana młodego po pępku, pośladkach lub po pocałunku.

ROZBIERANIE DO BUTELKI
Zabawa wymagająca dużo odwagi:). Na jednym końcu sali stawia się butelkę alkoholu, na drugim końcu ustawiają się zawodnicy. Na znak orkiestry zawodnicy zaczynają układać na podłodze sznurek z ubrań, które mają na sobie. Wygrywa osoba, która pierwsza ułoży sznurek tak długi żeby sięgnął do postawionej po drugiej stronie butelki. 
Nie ma, co ukrywać, dobrze jest mieć wtedy na sobie dużo ciuchów.:)

ZBIERANIE PIENIĘDZY
Tej zabawy chyba nikomu nie trzeba opisywać, ale dla formalności niech będzie. Zabawa ma swoje miejsce najczęściej po oczepinach. W zabawie bierze udział Para Młoda, Świadkowie i wszyscy chętni goście. Świadkowie dostają miseczki i siadają sobie pod sceną, Para młoda rozpoczyna taniec. Goście biorący udział w tej zabawie mogą tańczyć tylko z Parą Młodą, aby zatańczyć z Panem lub Panią Młodą należy uiścić opłatę u świadków. Zebrane pieniądze para młoda przeznacza na wózek dla swojego dziecka.

TANIEC W KÓŁECZKU DLA WSZYSTKICH
Tą zabawę najczęściej organizuje się w trakcie wesela, ale można spotkać ją w grupie zabaw oczepinowych. Do zabawy dobiera się dowolnie dużą grupę osób płci obojga i ustawia się je na przemian Pan, Pani... w kółku. Następnie pląsając rozpoczyna się taniec w kółko trzymając się za rączki. Wodzirej w trakcie zabawy przerywa, co chwilę taniec i pyta o poszczególne części ciała np. rączki były? na co biorący udział w zabawie odpowiadają stosownie do sytuacji. Po każdym pytaniu następuje zmiana części ciała, za którą biorący udział w zabawie się trzymają.
Uwaga!!! Zabawa raczej dla osób pełnoletnich:)KIJEK
Do tej zabawy niezbędny jest kijek np. od szczotki no i kilku odważnych. Zasady zabawy są bardzo proste: należy wypić setkę wódki, przykładając czoło do kijka obiec go 10 razy dookoła, a następnie szybciutko dobiec do oddalonej na drugim końcu sali Pary Młodej, która trzyma nagrodę.

MISECZKA
Wybieramy kilku odważnych facetów. Kładziemy na podłodze miseczkę lub talerzyk.Para młoda siada kilka(naście) metrów od miseczki, młoda trzyma szklaneczkę i butelkę popitki, a młody kieliszek i wódkę. Każdy z ochotników ma kręcić się wokół miseczki 10 razy jedna ręką dotykając miseczki drugą trzymając na głowie. Po obiegnięciu miseczki 10 razy ma biec do pary młodej,wypić kieliszek wódki i popitkę. Jak już wszyscy przejdą zadanie para młoda wybiera najlepszego, dla którego nagrodą jest ... zamiana szkła, nalewają do szklanki wódki, a do kieliszka popitki.
Bardzo fajny konkurs, (chociaż trzeba pilnować, aby się nie pozabijali jak biegną (do tej pory jak gramy nikt nie wymiękł i każdy, kto wygrał zamianę szkła wypijał jednym duszkiem szklane wódki)
Wszyscy goście się śmieją i dobrze bawią przy tym.

TANIEC NA WYTRZYMAŁOŚĆ
Do konkursu staje kilka par. Wodzirej prowadzący zabawę często dobiera sobie sędziów w postaci Pary Młodej lub Świadków. W zabawie wygrywa para, która najdłużej wytrwa na parkiecie. 
  W zależności od wersji tej zabawy może ona przybrać formę siłową, lub zręcznościową: 
- w wersji siłowej wodzirej zmusza partnerów do coraz trudniejszych figur, np.: z partnerką na rękach, w przysiadzie, itp. 
- w wersji zręcznościowe tańczącym daje się np. balon, który umieszczany jest między różnymi częściami ciał tańczących. Para, która zgubi balon odpada. 
- inna odmiana wersji zręcznościowej to taniec z marynarką, w którym partnerzy na wybrany znak zamieniają się marynarką. Ostatnia para odpada

ZMIANA MARYNAREK
Do konkursu można prosić od 5-10 par. Panowie muszą być ubrani w marynarki. Zespół gra skoczną, taneczną muzykę, pary tańczą, kiedy skończy nagle grać 
Panowie z pomocą pań szybko zdejmują marynarki, przekładają rękawy na lewą stronę i zakładają z powrotem. Ta para, która zrobi to jako ostatnia lub w ogóle nie zdąży - odpada. Pozostałe pary znowu tańczą - gdy zespół kończy grać (kilkanaście sekund muzyki) sytuacja się powtarza, tym razem przekładamy marynarki na prawą stronę. W ten sposób dochodzimy do finału. Cały czas zachęcamy publiczność do dopingowania. Na jurora można poprosić któregoś z gości. Nagrodę funduje organizator - gospodarz zabawy.

ZABAWY NA OCZEPINY
W trakcie oczepin zawiązujemy oczy panu młodemu. Pani młodej wręczamy 12 klamerek do prania, musi je powpinać w różne miejsca na swojej garderobie. Potem przygrywając zespół prosi Pana młodego, aby je znalazł! To samo można zaproponować świadkom.
Kolejna zabawa.
Zapraszamy na środek dwie pary, które cechują się wyjątkowym poczuciem humoru. Zespół gra skoczną melodię a pary rywalizują, która najśmieszniej zatańczy. Wszystkie pozy, chwyty, figury są dozwolone. Goście oklaskami oceniają, która para ich rozbawiła najbardziej.

DZIDZIUSIE(nie zapewniamy rekwizytów)
Dla każdej pary potrzebne będą następujące akcesoria
- czapeczka... niemowlęca (można uszyć)
- butelka ze smoczkiem (dla niemowląt)
- śliniaczek
- grzechotka
- mogą być pampersy (problem z rozmiarem, to jest opcja, ale z nimi jest śmieszniej)

Panowie siedzą na krzesłach trzymając ręce z tyłu, nie mogą pomagać paniom. Panie prosimy na start, jak najdalej od panów. Nalewają napój do butelek, zbierają akcesoria i biegną w stronę swoich partnerów. Zakładają czapeczkę, śliniaczek, pampers... i karmią swoich "dzidziusiów". Panie zachęcają (poganiają) panów do szybszego picia grzechotką!Zwycięska para otrzymuję nagrodę np. piwo, szampan, wódkę, ew. kanapkę na zagrychę.

„RODZINNE STO LAT”
Po kilku pierwszych tańcach, w czasie przerwy, prosimy całą rodzinę pana młodego o powstanie. Panowie nalewają wódkę, następnie cała rodzina śpiewa sto lat i pije za zdrowie rodziny pani młodej. Dziękujemy rodzinie pana młodego i o to samo prosimy rodzinę pani młodej. Później śpiewamy ogólne sto lat dla pary młodej. Jeżeli wesele jest filmowane możemy umówić się z kamerzystą, aby stanął na podwyższeniu, tak, aby objąć cały parkiet a my prosimy gości po jakimś wesołym tańcu, aby na nasze raz, dwa, trzy bardzo głośno krzyknęli w kierunku kamery swoje imię!

ZABAWA DLA WSZYSTKICH GOŚCI
Goście tworzą duże koło. Wewnątrz koła pozostają Państwo Młodzi. Zespół gra melodię np.: walczyka i w momencie, gdy przestanie grać Młodzi stają tyłem do siebie i na 1 2 3 odwracają się do siebie, jeżeli odwrócą się w tym samym kierunku to całują się i wybierają sobie nowego partnera i cała zabawa trwa dalej z większą ilością par. Tańczymy tak do momentu aż wszystkie pary z koła będą tańczyły ze sobą.

DYSCYPLINY SPORTOWE
Pary losują karteczki, na których są wypisane dyscypliny sportów: 
-łyżwiarstwo Figurowe 
-jazda konna 
-walka karate 
(można jeszcze coś wymyślić) 
pary mają zadanie zaprezentować te dyscypliny (ubaw po pachy)

WYKRYWACZ KŁAMSTW
Para młoda siada do siebie plecami a prowadzący zadaje im pytania zaczynające się, od „kto" (np., kto z was częściej mówi "kocham cię"?). Panna i Pan Młody mają karteczkę, na której z jednej strony napisane jest "ja" a z drugiej "on" (wersja dla niej) lub "ona" (wersja dla niego). Po usłyszeniu pytania każde musi odwrócić karteczkę z właściwą wg niego odpowiedzią w stronę "publiczności". Jeśli odpowiedzi są niezgodne - karniaczek albo taniec.

PODAJ DALEJ
Zabawa często organizowana na początku wesela podobno pomaga szybciej poznać się wszystkim osobom znajdującym się na przyjęciu. Zabawę zaczyna Para Młoda przekazując sobie pocałunek, następnie pocałunek przekazywany jest dalej przez całą salę od jednego gościa do drugiego, aż wróci do Pary Młodej.

MUCHA I WELON INACZEJ
Pan młody musi odpiąć welon pani młodej (liczy się czas np. 12 sekund.) i potem tyle razy musi pocałować młodą, czyli 12 razy, a goście mówią, w które miejsce. Pani młoda robi to samo

Bierze się stroik z głowy panny młodej i chowa w bukiecie na stole, lub pod klapą wodzireja albo pod krzesłem. Przedtem wyprasza się panny z sali. W tym czasie, gdy one szukają goście śpiewają, żeby nie podpowiadać... 

Inna wersja dla panów: stają w kole, Pan Młody podaje muchę i po kolei "idzie" z rąk do rąk tyle razy ile lat w sumie mają Młodzi. Na kogo wypadnie na tego bęc

Jeszcze jedna wersja: sadza się na stole i na krześle Państwa Młodych. Tańczą wkoło nich panny i kawalerowie, gdy przestaje grać, muszą się wdrapać na stół. Facet na kolana Panny Młodej, Kobieta na kolana Pana Młodego. Oni zostają nową Parą Młodą.

Osoby, które łapią welon siadają na krzesłach, i dziewczynę podnoszą z krzesłem panowie, a pana panie, jeśli ktoś dużo waży jest śmiesznie.

KONKURS DLA PAŃ
Wybiera się kilka pań i stawia na środku o jedno krzesło mniej, niż jest pań. Panie chodzą w kółko w rytm muzyki a kiedy muzyka ucichnie zespół rzuca rozkaz, co mają zdobyć od pozostałych gości (prawy męski but, krawat, damski szal itp.) Za każdym razem ta, która nie zdąży przynieść fanta i usiąść na krzesełku odpada. Na koniec, gdy zostaną dwie każe się im przynieść ze stołu dwie dowolne butelki. Ostatni rozkaz to wypicie w jak najszybszym czasie dowolnego napoju z butelki i powrót na krzesełko. Ta, która będzie sprytna przyniesie ze stołu wodę, albo sok zamiast wina lub wódki oczywiście wygra.

POZNAJMY SIĘ
Młoda i młody mają wybrać po np. 8 osób ze swoich rodzin..4 dziewczyny i 4 chłopaków. stają oni w dwóch rzędach i zabawa polega na zapoznawaniu się rodzin.-stawiamy dwa rzędy, naprzeciwko siebie. Panie naprzeciw panów. i każdy po kolei mówi, co podoba mu się w osobie, która stoi naprzeciw i są to usta, oczy, włosy, ramiona, dłonie itd...i tak cały rząd.. Trzeba to zapamiętać, bo następna runda to.. należy pocałować osobę z przeciwnej strony w to najpiękniejsze miejsce.. hmmm.. tutaj chyba trzeba uważać, co się wskazuje.. ale jak ktoś nie zna zabawy to, hmm, ma problem.

TANIEC NA GAZECIE
Para dostaje gazetę i tańczy na niej po chwili składa się gazetę na pół i znowu na pół. Wygrywa para, która dłużej utrzyma się na jak najmniejszym kawałku gazety

ZABAWA W KOTKA I MYSZKĘ
Panna młoda staje w kółku otoczona przez inne panny, (jeśli jest ich za mało mogą być mężatki) Zadaniem pana młodego jest przedostać się do żony, a zadaniem panien nie dopuścić go - taka zabawa w kotka i myszkę, tylko myszka nie ucieka

BUZIAKI DLA MŁODYCH 
Młodzi tańczą w środku a goście w kółeczku. Panowie robią jedno kółeczko. a panie za nimi drugie. W trakcie tańca Pan młody dołącza do kółeczka panów, a młoda zostaje sama w środeczku i po kolei daje buziaka każdemu panu w kółeczku Później wraca młody, znowu chwilę tańczy z młodą panowie robią kółeczko na zewnątrz a panie w środeczku pani młoda dołącza do kółeczka pań a młody zostaje sam na środku. Po chwili koniec muzyki. Młody w środku koła klęka na kolanko i wszystkie panie naraz na hurra mają pocałować pana młodego

SZNURKI I KLUCZYKI
Młodzi wybierają po 3 pary ze swoich rodzin. Pary stają naprzeciw siebie a dwóch panów z orkiestry staje na końcach ze sznurkiem i przywiązanym do jego końca kluczykiem.. zadanie polega na szybkim przewleczeniu sznurka przez wszystkie osoby przez swoje ubrania - panie od góry a panowie od dołu. potem, kto pierwszy cały sznurek wyciągnie

DRUGA TWARZ
Tę zabawę często łączy się z innymi zabawami tak, aby obie osoby w parze miały możliwość się wykazać. Tak, więc wybieramy cztery pary, do zabawy należy przygotować dwie pary pończoch. Panowie siadają na krzesełkach, a Panie zakładają Panom pończochy na głowy. Para młoda występuje w roli jury i ma za zadanie wybrać najzabawniejszą twarz wesela. Zabawa polega na tym, że Panie kolejno zdejmują panom pończoszki z twarzy, ciągnąc za węzełek zawiązany na końcu każdej pończoszki. 

BALONY Z PRZYRZECZENIAMI 
Młodzi losują, a następnie przebijają balony, w których są ukryte karteczki z wypisanymi przyrzeczeniami na przyszłe życie. Tekst oczywiście odczytują na głos np. 
"Tego już więcej nie powtórzę,
ale to ja wolę zawsze być na górze".

Wyboru zabaw oczepinowych zawsze dokonujemy w porozumieniu z Młodą Parą, a czas oczepin nie przekracza 1 godziny.
Podziel się
oceń
7
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

Zagłosuj na nasz zespół.

wtorek, 26 lutego 2008 11:54

Podziel się
oceń
1
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

sobota, 23 lutego 2008 20:38

Zdjęcia w galeriach.


czwartek, 18 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  65 155  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Bloog zespołu LUBI-DUBI.

Statystyki

Odwiedziny: 65155

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl